Василь Козел:  «Сила України не у її поділі на Схід і Захід, а у її сильному єдиному центрі!»

Василь Козел: «Сила України не у її поділі на Схід і Захід, а у її сильному єдиному центрі!»

Кандидати в депутати в більшості випадках передбачувані в своїх «підходах» до виборців. Не схожим на інших претендентів на народного обранця виявився Василь Козел, голова Житомирської обласної організації Єдиного Центру – людина молода та енергійна, сповнена бажання працювати та вирішувати проблеми, завдяки системному підходу та далекоглядному баченню. І округ був обраний не випадково, адже рідний Василю Козелу Житомирський район є частиною 67-го виборчого округу, куди також входять Чуднівський, Любарський, Романівський та частина міста Житомира. Гадзинка, Нова Вигода, Березина, Глибочиця – села Житомирського району, де знають Козела Василя не з плакатів- обіцянок та «біг-мордів». Він тут прикладає всіх зусиль, щоб відродити та надати європейського вигляду селу.

Публікаціявсі друкуватиДрукувати

Що дало незалежне оцінювання випускників?
2009-03-27 15:08:00

Що дало незалежне оцінювання випускників?

"Освітня реформа в Україні відбулася", - таке визначення зробила народний депутат України, голова підкомітету з питань загальної освіти профільного комітету Верховної Ради України, заступник голови Єдиного Центру Леся Оробець на засіданні представників загальноосвітніх закладів Житомира, управління освіти міськради і громадських організацій за "круглим столом" нещодавно у прес-центрі Житомирської міської ради.

Над цим міркували учасники засідання за "круглим столом" разом з нардепом Лесею Оробець

"Освітня реформа в Україні відбулася", - таке визначення зробила народний депутат України, голова підкомітету з питань загальної освіти профільного комітету Верховної Ради України, заступник голови Єдиного Центру Леся Оробець на засіданні представників загальноосвітніх закладів Житомира, управління освіти міськради і громадських організацій за "круглим столом" нещодавно у прес-центрі Житомирської міської ради. На ньому обговорено тему: "Освітня реформа і вчительство в умовах кризи: виклики та перспективи".

У вступному слові Леся Оробець зосередила увагу на позитивах незалежного оцінювання знань випускників загальноосвітніх навчальних закладів. Вона повідомила, що таке оцінювання істотно підвищило об'єктивність і якість відбору абітурієнтів до вищих навчальних закладів, обмежило можливості "пропихати" до них нащадків багатих, впливових батьків. За її інформацією, загальний показник успішності у навчальних закладах України за цього методу підвищився на 10 відсотків.

Голова парламентського підкомітету з питань загальної освіти розповіла про нововведення у процедурі "ЗНО-2009". Цьогоріч незалежне оцінювання відбудеться у травні-червні за підсумками виконання шкільної програми. Перелік предметів скорочено з 11 до 9-ти. Тестування проводитиметься з української мови та літератури, математики, фізики, хімії, історії України, географії, біології та однієї з чотирьох іноземних мов - з англійської, німецької, французької чи іспанської. Тести належить складати не з трьох, як було донині, а з п'яти предметів. Результати ЗНО зараховуються як державна підсумкова атестація. Обов'язковим є лише тест з української мови та літератури. Сертифікат матиме додатковий ступінь захисту, результат буде вказано не лише цифрами, а й прописом. Роботи оцінюватимуть за шкалою від 100 до 200 балів, а школам оцінки надішлють за 12-бальною системою. Вищі навчальні заклади зобов'язані до 1 листопада оприлюднити не лише умови вступу (не змінюючи потім), а й визначитися, скільки сертифікатів і з яких предметів мають здати абітурієнти. У вузах вступна кампанія починається 27 червня.

Леся Оробець звернула увагу на ще одну важливу особливість "ЗНО-2009": при вступі до вузів пільги збережено тільки для чотирьох категорій абітурієнтів: інвалідів першої і другої груп, військовослужбовців, звільнених у запас 2009 року, переможців чи призерів олімпіад Малої академії.

Скасовано ряд переваг, які надавала золота медаль, зокрема, зарахування за співбесідою. За визначенням Л.Оробець, удосконалюється механізм контролю за процесом тестування. До нього підключаються громадськість і батьки учнів. За їх допомогою у Львові виявлено факти незаконної видачі посвідчень інвалідів фізично здоровим абітурієнтам із заможних сімей. Ці три справи набули розголосу, розглянуті в судах. Таких "пільговиків" виключено з вузів. Народний депутат України Л.Оробець повідомила, що у Верховній Раді України зареєстровано проект Закону про засади середньої і вищої освіти в нашій державі і запросила учасників засідання висловити свої думки і пропозиції щодо удосконалення незалежного оцінювання випускників загальноосвітніх закладів.

Представники педагогічних колективів Житомира і управління освіти міської ради визнали доцільним виключення з тестування основ правознавства, економіки та зарубіжної літератури, не підтримали задум розпочинати навчальний рік у загальноосвітніх закладах з 1 жовтня. А ще нагадали, що Конституція України надає право на безоплатну освіту, а випускникам доводиться платити за зовнішнє незалежне оцінювання по 50 гривень. Л.Оробець запевнила, що ці та інші пропозиції і зауваження будуть обговорені і проаналізовані в профільному комітеті Верховної Ради України, враховані при виробленні реального рішення з означених питань. 

Іван ГОЦАЛЮК Газета «Інтерес» № 11 від 25-31 березня 2009

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"