Василь Козел:  «Сила України не у її поділі на Схід і Захід, а у її сильному єдиному центрі!»

Василь Козел: «Сила України не у її поділі на Схід і Захід, а у її сильному єдиному центрі!»

Кандидати в депутати в більшості випадках передбачувані в своїх «підходах» до виборців. Не схожим на інших претендентів на народного обранця виявився Василь Козел, голова Житомирської обласної організації Єдиного Центру – людина молода та енергійна, сповнена бажання працювати та вирішувати проблеми, завдяки системному підходу та далекоглядному баченню. І округ був обраний не випадково, адже рідний Василю Козелу Житомирський район є частиною 67-го виборчого округу, куди також входять Чуднівський, Любарський, Романівський та частина міста Житомира. Гадзинка, Нова Вигода, Березина, Глибочиця – села Житомирського району, де знають Козела Василя не з плакатів- обіцянок та «біг-мордів». Він тут прикладає всіх зусиль, щоб відродити та надати європейського вигляду селу.

Публікаціявсі друкуватиДрукувати

Єдиний Центр штурмує вершини влади знизу
2009-03-17 14:22:00

Єдиний Центр штурмує вершини влади знизу

Здійснюючи поїздку по Україні з метою ознайомлення з діяльністю регіональних організацій "Єдиного центру", народний депутат України, голова Єдиного Центру І.І.Кріль завітав до Житомира. На прес-конференції для представників місцевих ЗМІ Ігор Іванович репрезентував стратегічну програму партії і її тактику в передвиборних змаганнях. У прес-конференції взяв участь голова Житомирської обласної організації Єдиного Центру Геннадій Зубко.

Попри окремі зауваження, верховний глава єдиноцентристів позитивно оцінив зусилля обласної організації.  Ігор Кріль назвав три ключові пункти партійної програми. Всі вони так чи інакше зводяться до правил політичної

Старі проблеми не вирішити старими методами, сказав очільник партії. Потрібні нові правила, які б чітко визначили, хто головна фігура в державі. Це перше завдання.
Друге, без вирішення якого не здійснити перше, - впровадження нових правил виборів. Пропорційна система виборів загнала державу в глухий кут, звільнивши членів парламенту від будь-якої відповідальності перед виборцями, тобто перед народом. (Коли так, то автор цього репортажу вважає, що депутати Верховної Ради не мають права називатися народними).

За схемою, яку пропонує Ігор Кріль, політичні партії висувають в кожному окрузі своїх кандидатів у депутати рад всіх рівнів, тобто партійні списки стають відкритими, виборці голосують не за партійного кота в мішку, а за відому їм особу. За результатами голосування виборчі комісії формують склад ради. Тоді депутати змушені будуть служити виборцям, а не своїм партійним вождям, як то є нині.
Єдиний Центр уже підготував проект Виборчого кодексу і невдовзі подасть його на розгляд Верховної Ради.

І третя складова політичної програми єдиноцентристів - перезавантаження політичної еліти за новими правилами. Це слід розуміти як перерозподіл обов'язків і повноважень між гілками влади. Єдиний Центр вважає найбільш прийнятною для України президентсько-парламентську модель, за якої головною фігурою в державі буде Президент. Він і відповідатиме за державу. Логіка цієї моделі в тому, що за Президента проголосувала більшість громадян України (інакше він би не став Президентом), і президентсько-парламентська республіка відповідатиме волі народу. В порівнянні з тими повноваженнями, якими був наділений Леонід Кучма, руки Віктора Ющенка зв'язані, що й призвело до кризових явищ в системі влади.

15 березня у двох населених пунктах України мають відбутися дочасні вибори сільських голів.
Єдиний Центр висунув своїх кандидатів на ці посади. "Інші рвуться до найвищих щаблів влади, бо там є що вкрасти, - сказав Ігор Кріль, - ми ж ідемо до влади знизу". Село має безліч проблем і не має коштів для їх вирішення. А саме село потребує допомоги в першу чергу, і саме на сільському рівні перевіряється здатність політичної партії бути провідною силою в суспільстві. Коментуючи фінал тернопільської виборчої міні-епопеї, глава Єдиного центру зазначив, що там дочасові вибори Верховна Рада відмінила на вимогу БЮТу, котрий засумнівався в своїй перемозі і побоювався ще більшого падіння свого рейтингу, котрий з тридцяти відсотків скотився до десяти.


Журналістів захоплюють нинішні найбільш резонансні події у владних верхах, викликані світовою фінансово-економічною кризою, зокрема - здатність верхів до самопожертви. Переполовинення зарплати депутатам ВР та висо-копосадовцям у системі виконавчої влади Ігор Кріль прокоментував так: "Не треба цирку. Хочете вирішити - голосуйте і вирішуйте". За такого "заощадження", вважає голова Єдиного Центру, суспільство може більше втратити, ніж здобути. Питання стоїть ребром: у кого на утриманні має перебувати депутат - держави чи олігарха. Якщо держава не забезпечить депутата, то забезпечить олігарх. Третього не дано. Гірка істина, але це - істина. Ігор Кріль навів висловлювання глави невеличкої держави Сінгапур, котра демонструє світові диво економічного розвитку: якщо зарплата менше 5 тис. доларів, то народ приводить до влади артистів або аферистів. Чи не про нас це?
Свою зарплату Ігор Кріль витрачає на прийоми і залюбки міг би обійтися, каже, без неї. Йому достатньо для забезпеченого життя прибутку від фірми, яка займається програмним забезпеченням.

 

Ігор Бездітний газета «Місто» №11 від 12.03.09

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"