Василь Козел:  «Сила України не у її поділі на Схід і Захід, а у її сильному єдиному центрі!»

Василь Козел: «Сила України не у її поділі на Схід і Захід, а у її сильному єдиному центрі!»

Кандидати в депутати в більшості випадках передбачувані в своїх «підходах» до виборців. Не схожим на інших претендентів на народного обранця виявився Василь Козел, голова Житомирської обласної організації Єдиного Центру – людина молода та енергійна, сповнена бажання працювати та вирішувати проблеми, завдяки системному підходу та далекоглядному баченню. І округ був обраний не випадково, адже рідний Василю Козелу Житомирський район є частиною 67-го виборчого округу, куди також входять Чуднівський, Любарський, Романівський та частина міста Житомира. Гадзинка, Нова Вигода, Березина, Глибочиця – села Житомирського району, де знають Козела Василя не з плакатів- обіцянок та «біг-мордів». Він тут прикладає всіх зусиль, щоб відродити та надати європейського вигляду селу.

Публікаціявсі друкуватиДрукувати

Місцеві вибори: попередні результати перед великою битвою
2010-06-21 12:08:00

Місцеві вибори: попередні результати перед великою битвою

Вже у восьми виборчих кампаніях високий результат як по всій Україні, так і на Житомирщині тримає Єдиний Центр. Цього разу єдиноцентристи по Україні здобули 11 перемог

Цієї неділі 20 червня 2010 року в  104 населених пунктах  України проходили позачергові вибори до місцевих органів влади.


Найбільше на посади сільських, селищних та міських голів претендувало позапартійних кандидатів. Їх було аж 317.
Серед партій за кількістю кандидатів перше місце посіла Партії регіонів, яка висунула 69 претендентів. Єдиний Центр мав другу за чисельністю команду кандидатів – 47 представників. Решта політичних сил за кількістю кандидатів значно відстає: БЮТ – 29, Народна партія – 23, КПУ – 12, «Наша Україна» та СПУ – по 4, «Сильна Україна» – 3, ВО «Свобода», «Фронт змін» та «За Україну!» – по 2.


Підсумовуючи хід виборів, варто зазначити, що передвиборча кампанія у всіх округах була спокійною й малопомітною для тих, кого вибори не стосувались безпосередньо. Проте, не варто нехтувати результатами таких кампаній – вони є досить показовими, часом, більше за будь-які соціологічні дослідження, оскільки, дочасні вибори сільських та міських голів проходять без великого піар-тиску й боротьби брудних технологій. Тобто, такі дострокові місцеві вибори відображають справжні вподобання людей у невеликих населених пунктах.

 

Вибори 20 червня не стали винятком. Ніяких серйозних порушень як по Україні, так і на дільницях Житомирщини не зафіксовано. Явка виборців була досить високою близько 70%. На Житомирщині на деяких дільницях явка виборців досягала 80%, як наприклад, в Андрушівському районі. Це говорить про небайдужість українців до майбутнього. Й скільки б не говорили про відразу людей до політики й апатію до виборів, люди хочуть змінювати своє майбутнє й хочуть мати вибір. Наскільки їм це дозволять у майбутньому – питання відкрите. Адже, дата чергових місцевих виборів так і не призначена, а обіцяних всіма парламентськими політичними силами змін до виборчого законодавства теж не видно.


А поки, на червневих дострокових виборах з 72 висуванців від Партії Регіонів, перемогу отримало 29 – це досить високий результат перемог. Його перевершили лише позапартійні висуванці, які перемогли у 38 населених пунктах.
Проте, партіям-гігантам не варто розслаблятися, тому що нові політичні сили набирають обертів й  стабільно розвиваються. Так, вже у восьми виборчих кампаніях  високий результат як по всій Україні, так і на Житомирщині тримає Єдиний Центр. Цього разу єдиноцентристи по Україні здобули 12 перемог, а по Житомирщині за кількістю отриманих голосів представники Єдиного Центру посіли третє місце.


Разом з тим  у Котівській сільській раді Радомишльського району  та Крилівській сільській раді Андрушівського району  отримали перемогу представники Народної партії. Ні для кого не секрет, що Житомирщина – це «вотчина Литвина». Певно, саме через це, порівнявши здобутий досить низький результат на президентських виборах, Литвин так активно ратує за мажоритарну.


Зауважуючи суттєву кількість набраних голосів Партією регіонів, стає зрозуміло навіщо мажоритарна система і їм.  А особливо, якщо чергові місцеві вибори призначать на 31 жовтня цього року, поки регіонали на піку популярності, яку вони все ж таки втрачають.


Разом з тим, дочасні вибори в чергове розвіяли міф окремих політичних сил про те, що маніпулювати вибором людей можна з екрану телевізорів та бордів. Так, жодної перемоги не здобули представники Сильної України та Фронту змін, хоча на всеукраїнському рівні Тігіпко та Яценюк мають досить високий рейтинг. Певно, люди зрозуміли, що вождізму – кінець. Обирати потрібно того, хто працюватиме, а не розповідатиме як треба працювати. До речі, на Житомирщині Сильна Україна та Фронту змін за посади сільських голів не боролись.


Цікавим моментом є поява серед переможців представників  Української платформи: один висуванець – й одна перемога у Мартинівській сільській раді Червоноармійського району Житомирщини. Мабуть, Павло Жебрівський ще не ризикує випробовувати свої сили за межами рідної Житомирщини. Отож, мажоритарна система потрібна і йому.
Знижується рейтинг й Юлії Тимошенко. По Україні представники «Батьківщини» здобули лише 7 перемог з 30 бажаних, а на Житомирщині взагалі не мали жодного кандидата.


Нікого не здивуєш вже традиційним зниженням рейтингів комуністів, соціалістів та «Нашої України». Ці партії у 104 округах, де проходили вибори, здобули лише по одній перемозі.

 

Отже, закономірним є висока популярність на місцях дієвих людей. Підтвердженням є перше місце за кількістю здобутих перемог позапартійними самовисуванцями – 35 по Україні. Регіонали поки тримають друге місце за популярністю. Як і раніше не ризикує «Свобода» - висувають лише тих, хто перемагає: два висуванці й дві перемоги. Стовідсоткова досягненість мети, але «малий розмах». А Єдиний Центр стабільно утримує друге-третє місця, набираючи по Україні близько восьми тисяч голосів після майже 41 набраних само висуванцями та 22 регіоналами.  На Житомирщині за кількістю набраних голосів єдино центристи  треті. Отже, Єдиний Центр прогнозовано, відстоюватиме у Верховній Раді європейську модель виборчої системи – відкриті партійні списки. А виборцям лишається чекати призначення дати чергових місцевих виборів та справжнього бажання народних обранців змінити виборче законодавство.

 

Нагадаємо, що за підсумками усіх місцевих виборів, які пройшли у 2009 році, Єдиний Центр здобув найбільше перемог. Кожен четвертий кандидат партії очолив місто, селище або село. За словами лідера партії Ігоря Кріля, Єдиному Центру вдалося поламати монополію ПР та БЮТ на місцевих виборах. «В регіонах виборці поступово перестають орієнтуватися лише на назви партій чи блоків, керуватися  голослівними обіцянками їхніх лідерів, які часто виявляються нечистими на руки й сумління. Люди вимагають чіткої програми дій із розв’язання місцевих проблем», – відзначив І.Кріль.

 

Сьогодні в 104 населених пунктах  України проходили позачергові вибори до місцевих органів влади. У 43 із них Єдиний Центр висунув своїх кандидатів й отримав 10 перемог.

 

 

 

 

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"