Василь Козел:  «Сила України не у її поділі на Схід і Захід, а у її сильному єдиному центрі!»

Василь Козел: «Сила України не у її поділі на Схід і Захід, а у її сильному єдиному центрі!»

Кандидати в депутати в більшості випадках передбачувані в своїх «підходах» до виборців. Не схожим на інших претендентів на народного обранця виявився Василь Козел, голова Житомирської обласної організації Єдиного Центру – людина молода та енергійна, сповнена бажання працювати та вирішувати проблеми, завдяки системному підходу та далекоглядному баченню. І округ був обраний не випадково, адже рідний Василю Козелу Житомирський район є частиною 67-го виборчого округу, куди також входять Чуднівський, Любарський, Романівський та частина міста Житомира. Гадзинка, Нова Вигода, Березина, Глибочиця – села Житомирського району, де знають Козела Василя не з плакатів- обіцянок та «біг-мордів». Він тут прикладає всіх зусиль, щоб відродити та надати європейського вигляду селу.

Публікаціявсі друкуватиДрукувати

В Україні почався рух на відстоювання ЗНО
2010-03-16 14:41:00

В Україні почався рух на відстоювання ЗНО

Відсьогодні в інтернеті розміщено адресовану Президенту України Віктору Януковичу Петицію на захист ЗНО.Ініціатор петиції Народний депутат України, голова підкомітету з питань базової освіти Комітету Верховної Ради з питань освіти та науки, заступник голови партії Єдиний Центр Леся Оробець.

Головною метою Петиції є захист розпочатої в Україні освітньої реформи, якою, зокрема, було впровадження тестування та відбір до вищих навчальних закладів за результатами ЗНО.
 

Згідно соціологічних опитувань 78% абітурієнтів оцінює незалежне оцінювання як ефективний засіб боротьби з корупцією, а 72% їх батьків довіряють ЗНО як ефективному способу справедливого відбору до вищих навчальних закладів.


При цьому у перші ж дні свого призначення на посаду Віце-прем'єр України з гуманітарних питань Володимир Семиноженко заявив, що «не можна під одну гребінку проводити тестування у вузи» й висловив припущення, що «швидше за все для випускників шкіл цього року, крім ЗНО, будуть ще й вступні іспити».

 Більше того, за повідомленням «Української правди», Володимир Семиноженко наголосив: «Болонська система в українському прочитанні ускладнює систему освіти, а результат її впровадження не співпадає з гаслами, під якими ці реформи проводилися».


Такі заяви Володимир Семиноженко та призначення на посаду міністра освіти та науки Дмитра Табачника, який відомий своєю позицією, викликали спротив громадськості.
 

15 березня у Палаці культури міста Луцька відбулася прес-конференція з приводу початку кампанії "Табачник, пішов геть!" Головним координатором заходу на Волині виступає молодіжне об’єднання "Національний Альянс".
До організації всеукраїнської кампанії долучилися різноманітні громадські та студентські організації з усієї України, зокрема Молодіжний націоналістичний конгрес, Студентська рада Києва, Фундація регіональних ініціатив, "Зарево", Спілка української молоді в Україні, Студентське братство Національного університету "Києво-Могилянська академія" (НаУКМА), Національний альянс, Молода просвіта, студентські організації Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут" (НТУУ "КПІ"), Київського національного університету імені Тараса Шевченка (КНУ).

16 березня заплановано проведення засідання президії Тернопільської обласної ради. На порядок денний виносяться три питання, зокрема серед них звернення обласної ради до Президента України, прем’єр-міністра та Верховної Ради України щодо звільнення з посади міністра освіти та науки Дмитра Табачника. За словами депутат облради Степан Барна, ініціювати розгляд питання щодо перебування Дмитра Табачника на посаді міністра спонукали численні звернення громадських організацій та студентської молоді.


17 березня о 12:00 біля Міністерства освіти і науки України у Києві молодіжні та студентські організації проведуть перший захід у рамках "АнтиТабачної кампанії" театралізовану акцію "Табачника – на смітник історії!". 

Якщо дані акції не привернуть уваги влади та заклики протестуючих не будуть взяті нею до уваги, то організатори кампанії вдаватимуться до більш радикальних заходів, зокрема студентських голодувань, блокування Міністерства освіти і науки України та інших.


Також, на 17 березня запланована позачергова сесія Львівської обласної ради, на якій буде прийнято звернення до керівництва країни з вимогою відправити міністра освіти й науки Дмитра Табачника у відставку.
До того ж у Верховній Раді України зареєстровано проект постанови про звільнення міністра освіти Дмитра Табачника. Проект зареєстрував голова депутатської групи "За Україну!" В’ячеслав Кириленко.


А Народний депутат України, голова підкомітету з питань базової освіти Комітету Верховної Ради з питань освіти та науки, заступник голови партії Єдиний Центр Леся Оробець пропонує всім небайдужим заявити про свою позицію щодо ЗНО не відходячи від комп’ютера. Можна зайти на сайт за адресою http://www.petition.org.ua/?action=view&id=251163 й підписати Петицію у підтримку освітньої реформи в Україні та заявити про необхідність збереження ЗНО й вдосконалення його проведення.
 

Повний текст Петиції


Адресат петиції: Президент України
 

Про захист ЗНО
 

Шановний пане Президенте!


Від 17 лютого 2010 року на Вас особисто покладено політичну відповідальність за долю країни і захист конституційних прав громадян України.Нинішні хвороби української держави є спільним дітищем не лише світової економічної кризи, але й нашої політичної кон’юнктури. Відтак, будь-який поступ на шляху подолання руйнівної кризи потребуватиме від усіх однієї важливої умови – консолідованих зусиль уряду, політикуму та широкої громадськості.

За таких умов будь-який рух до політичного чи кадрового реваншу є шляхом у глухий кут. Нового раунду ескалації політичного або ідеологічного протистояння країна може не витримати. Особливо тоді, коли уряд не має вже не лише жодного шансу, але й права на популізм.

За таких умов будь-які кроки з боку влади, що провокують до загострення протистояння в соціумі, завдають непоправної шкоди як авторитетові уряду, так і його соціальній місії. Серед подібних «чутливих» сфер освіта відіграє не останню роль.

 
Не випадково заклики до радикального перегляду напряму і змісту освітньої реформи, озвучені керівником гуманітарного блоку новопризначеного уряду, призвели до численних протестів з боку широкого кола громадських структур і політичних сил. Вони якнайкраще засвідчили ризики і загрози публічно анонсованих намірів.


Перше. Громадськість не зможе і не схоче змиритися із втратою рівного доступу до вищої освіти. За даними фонду «Демократичні ініціативи», 78% абітурієнтів оцінює незалежне оцінювання як ефективний засіб боротьби з корупцією, а 72% їх батьків довіряють ЗНО як ефективному способу справедливого відбору до вищих навчальних закладів. Ці люди – громадяни України, які мають особистий досвід здобуття безоплатної вищої освіти – без хабара і «телефонного права».


Друге. Нерозважливі кроки зі зміни правил вступної кампанії, менш як за три місяці до її початку, вступатимуть у конфлікт із принципом правової визначеності, провокуючи громадян до всіх мислимих форм протесту, гарантованих Конституцією України. За будь-яких умов це не додасть стабільності уряду, а соціальної підтримки – тим більше.

 
Третє. Економіка та бізнес як ніколи потребують висококваліфікованих кадрів, без яких економічне зростання неможливе. Саме якість освіти і підготовки фахівців найбільше втратить у разі відмови від обов’язкового незалежного оцінювання. Жодна передвиборна риторика не може виправдати таку перспективу.


Попри всі політичні та ідеологічні розбіжності нас усіх тримає разом український народ, вартий кращої якості життя, безпеки і добробуту.


Той самий народ, який чекає від глави держави мудрих і відповідальних кроків для консолідації суспільства на шляху до подолання кризи – як економічної, так і політичної.


Вибір за Вами, пане Президенте.


З повагою,
ті, що підписалися нижче.

ТВІЙ ПІДПИС МОЖЕ БУТИ НАСТУПНИМ!

Адреса, за якою РОЗМІЩЕНО ПЕТИЦІЮ та МОЖНА ЇЇ ПІДПИСАТИ 
Ініціатор петиції Народний депутат Верховної Ради України Леся Оробець 

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"