Василь Козел:  «Сила України не у її поділі на Схід і Захід, а у її сильному єдиному центрі!»

Василь Козел: «Сила України не у її поділі на Схід і Захід, а у її сильному єдиному центрі!»

Кандидати в депутати в більшості випадках передбачувані в своїх «підходах» до виборців. Не схожим на інших претендентів на народного обранця виявився Василь Козел, голова Житомирської обласної організації Єдиного Центру – людина молода та енергійна, сповнена бажання працювати та вирішувати проблеми, завдяки системному підходу та далекоглядному баченню. І округ був обраний не випадково, адже рідний Василю Козелу Житомирський район є частиною 67-го виборчого округу, куди також входять Чуднівський, Любарський, Романівський та частина міста Житомира. Гадзинка, Нова Вигода, Березина, Глибочиця – села Житомирського району, де знають Козела Василя не з плакатів- обіцянок та «біг-мордів». Він тут прикладає всіх зусиль, щоб відродити та надати європейського вигляду селу.

Публікаціявсі друкуватиДрукувати

Житомирські депутати звернулися до Литвина щодо дати місцевих виборів
2010-03-10 11:22:00

Житомирські депутати звернулися до Литвина щодо дати місцевих виборів

Депутати Богунської районної ради в місті Житомирі за ініціативи єдиноцентриста Руслана Годованого вимагають призначити дату місцевих виборів та запровадити відкриті списки

Як повідомили Інтернет-виданню Рупор Житомира в Прес-службі Житомирської обласної організації Єдиного Центру, сьогодні на сесії Богунської районної ради в місті Житомирі за ініціативи депутата райради, члена Єдиного Центру Руслана Годованого було прийнято рішення звернутися до Верховної Ради України з вимогою невідкладно призначити дату чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, а також впорядкувати виборче законодавство, зокрема запровадити відкриті списки.

 

Відповідне рішення було прийнято одноголосно всіма депутатами Богунської райради, присутніми на засіданні.

Звернення адресовано Голові Верховної Ради України Литвину Володимиру Михайловичу та Голові Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Омельченку Олександру Олександровичу.

 

Повний текст звернення.


Голові Верховної Ради України
Литвину Володимиру Михайловичу,

Голові Комітету з питань державного
будівництва та місцевого самоврядування
Омельченку Олександру Олександровичу

 

Шановні народні депутати,


Звертаємо Вашу увагу на правову колізію, яка виникла у результаті прийняття постанови від 16.02.2010 року № 1889-VI «Про визнання такою, що втратила чинність, Постанови Верховної Ради України «Про призначення чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів у 2010 році».


Адже, згаданою постановою скасовується рішення парламенту, яким передбачалося проведення місцевих виборів 30 травня 2010 року. У той же час, у документі не вказана дата, на яку перенесені вибори. Профільний комітет парламенту повинен підготувати відповідне рішення про призначення чергових місцевих виборів. Проте, до 26 лютого 2010 року рішення так і не підготовлено.


Це означає відкладення проведення чергових виборів до органів місцевого самоврядування на невизначений строк.
Рішення, яке прийняла Верховна рада про скасування місцевих виборів 30 травня, не є правовим. Ми вважаємо, що своїми діями Верховна Рада України грубо порушує Конституцію України та право громадян нашої держави обирати та бути обраними.


Ми переконані, що Верховна Рада має діяти в межах законодавчого поля. Конституцією визначено, що повноваження місцевих органів влади, обраних у 2006 році, закінчуються у 2010 році. Тому, Верховна Рада зобов’язана терміново оголосити дату місцевих виборів, які повинні відбутися до кінця цього року.


Разом з тим, ми наполягаємо, що чергові вибори мають відбутися за впорядкованим виборчим законодавством. Тому закликаємо народних депутатів, представників всіх партій, невідкладно змінити виборчу систему. Головним у цих змінах має стати впровадження відкритих виборчих списків.


У Верховній Раді зареєстровано декілька законопроектів, які вже розглядалися в комітетах. Отже, принаймні один із них можна взяти за основу, доопрацювати й прийняти, як і обіцяли останні три роки виборцям всі без винятку політичні партії.


Сьогодні право виборця є узурповане політичними партіями. Людям потрібно повернути право самим визначати, хто достойний представляти його інтереси в парламенті та місцевих радах.


Перепон для прийняття цих законодавчих змін немає. Потрібна лише воля народних обранців, їх громадянська позиція та відчуття обов’язку перед своїми виборцями.

 

Депутати Богунської районної ради у місті Житомирі

 

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"