Василь Козел:  «Сила України не у її поділі на Схід і Захід, а у її сильному єдиному центрі!»

Василь Козел: «Сила України не у її поділі на Схід і Захід, а у її сильному єдиному центрі!»

Кандидати в депутати в більшості випадках передбачувані в своїх «підходах» до виборців. Не схожим на інших претендентів на народного обранця виявився Василь Козел, голова Житомирської обласної організації Єдиного Центру – людина молода та енергійна, сповнена бажання працювати та вирішувати проблеми, завдяки системному підходу та далекоглядному баченню. І округ був обраний не випадково, адже рідний Василю Козелу Житомирський район є частиною 67-го виборчого округу, куди також входять Чуднівський, Любарський, Романівський та частина міста Житомира. Гадзинка, Нова Вигода, Березина, Глибочиця – села Житомирського району, де знають Козела Василя не з плакатів- обіцянок та «біг-мордів». Він тут прикладає всіх зусиль, щоб відродити та надати європейського вигляду селу.

Публікаціявсі друкуватиДрукувати

Балога:
2009-11-06 10:51:00

Балога: "Пройти в другий тур - справа технології"

Екс-глава Секретаріату президента і нині лідер Єдиного Центру Віктор Балога запропонував безвідмовну, на його думку, схему перемоги демократів. Повний текст брифінгу.

Віктор Балога:

- Сьогодні на посаду глави держави претендують кілька носіїв демократичних ідей. Це чинний глава держави Віктор Ющенко, пан Яценюк, пан Костенко і пан Гриценко. Між ними немає принципових розбіжностей у поглядах на демократію, як базову цінність суспільства у державі. Нині жоден із них не є фаворитом цієї кампанії, не може претендувати ні на перемогу, ні на вихід у другий тур голосування. Отже, для збереження демократичної перспективи України названим кандидатам треба домовитися про спільні дії. Єдиний Центр має своє бачення того, як забезпечити цю координацію.

Схема, скажу наперед, проста – і любі дії, які прості, вони є ефективними. Ющенко, Костенко, Гриценко, Яценюк зустрічаються особисто. На цьому етапі зустріч модерує президент, як чинний глава держави. Предметом переговорів є об’єднання їхніх зусиль, щоб запобігти згортанню демократії в Україні після президентських виборів.

Доцільно письмово закріпити досягнуті домовленості за участю посередника, якщо це потрібно. Він має бути рівновіддаленим від кандидатів, але при цьому користуватися їхньою довірою. Цим посередником повинна бути та людина, яку вони знають.

Уявляються два варіанти спільних дій. Перший – єдиний кандидат визначається під час переговорів, решта відмовляються від балотування і працюють на його підтримку. Другий – кандидати ведуть власну виборчу кампанію з умовою взаємного ненападу. Єдиний кандидат визначається за місяць до голосування на переговорах за участю всіх учасників, виходячи із соціологічних досліджень. Можлива й інша взаємоприйнятна форма взаємодії. Головне досягнення – реальні, дієві домовленості між названими кандидатами.

Звісно, всі учасники такої комбінації виступають з міркувань взаємного інтересу. Це базовий принцип, що повинен їх об’єднати. Кожен із них увійде в команду того кандидата, який переможе або займе друге місце на виборах. Політичні структури – партії, об’єднання, штаби кандидатів – працюють на єдиного кандидата.

Ми упевнені, що ця схема дозволить вивести демократичного кандидата у другий тур. Це цілком реалістичний сценарій. Є лише одна перешкода для його втілення: це надмірні амбіції кожного з названих політиків. Це серйозна перешкода, але я вважаю, що її можна подолати. Однак, їм треба дбати не про власний пафос, а виходити з ризику бетонування демократії в Україні.

Тому діяти автономно, лише з особистого гонору, означає діяти безвідповідально перед суспільством і країною. Адже, в логіці дій державного діяча мають домінувати цінності Вітчизни.

Єдиний Центр закликає названих кандидатів діяти за таким сценарієм. Саме таке об’єднання матиме значно більший кумулятивний ефект, ніж розрізнена участь у кампанії кожного з кандидатів.

Дякую за увагу. Будь ласка, ваші запитання.

- «Україна молода»: Вікторе Івановичу, як я розумію, Єдиний Центр може підтримати єдиного кандидата від демократичних сил. Але якщо на вибори йтиме кілька кандидатів, кого буде підтримувати Ваша партія?

- Якщо вони не домовляться, то стоїть питання – які в них цінності? На поверхні – розкрутка і підготовка до парламентських виборів. Нас це не влаштовує. Я вважаю, що це й Україну не влаштовує. Тому питання про підтримку буде вирішувати з’їзд – як тільки ми ознайомимось з програмами кожного з кандидатів, з його слабкими і сильними сторонами. Але нам дуже б хотілось, щоб відбулося об’єднання кандидатів. Це означатиме, що питання цінностей демократії для них важливіше особистих амбіцій.

- «Новий курс України»: Ви дуже багато сил виклали для того, щоб приймати участь в місцевих виборах. У зв’язку з проведенням таких виборів 30 травня, наскільки активізується Єдиний Центр зараз, використовуючи президентську кампанію?

- Ми прийняли сьогодні рішення про те, що Єдиний Центр бере участь у виборах до місцевих рад. Керівником виборчого штабу рішенням Президії призначено мене і ми цю роботу починаємо. Відносно виборів президента рішення буде прийнято пізніше. Наша основна задача – побачити, які програми продукують кандидати.

- «Інтерфакс-Україна»: Уточніть, на яку дату заплановано ваш з’їзд? І друге: якою є особисто Ваша позиція щодо зміни керівництва фракції НУНС – адже депутати від Єдиного Центру входять в цю фракцію – і якими є перспективи можливого переформатування парламентської більшості?

- Скажу чесно, зустріч депутатів була, і ті депутати, з якими я спілкуюсь, також збиралися на цю зустріч. Я не можу сказати, що це дійсно було засідання фракції, але були збори більшості депутатів. Там робили «антипраймеріз» - тобто, підписи готували. Причому, бажаючих поставити ці підписи є ще більше, ніж ті 38, які були подані до Верховної Ради.

В той же час є регламент. Ми чітко розуміли: для того, щоб пройти регламент, треба провести засідання більшості фракції НУНС, після чого підготувати підписи і віддати до секретаріату Верховної Ради. Цього не було забезпечено, і я хочу сказати що ніхто не давав добро депутатам від Єдиного Центру – а це 5 чоловік – подавати їхні списки до секретаріату ВР.

Я маю надію, що наступного тижня відбудеться засідання фракції і процедури, потрібні для зміни керівника, будуть проведені згідно регламенту.

Щодо з’їзду. За два-три тижня ми вивчимо програми кандидатів, і до кінця листопада дата з’їзду буде визначена.

- «РБК-Україна»: Ми знаємо, що Єдиний Центр виключив із своїх лав пана Куніцина. З’являлася інформація, що Куніцин буде співпрацювати з Яценюком. По Вашій інформації: з ким буде співпрацювати Куніцин?

- Нас не турбує, з ким він буде працювати. Він сьогодні є глава адміністрації і його вихід з Єдиного Центру зумовлений тим, що ми сьогодні – не партія влади. Скоріш за все, Куніцин має нині співпрацювати з нині діючим Президентом, адже під його началом він сьогодні працює. Більш того, якщо голова районної чи обласної адміністрації заявить про підтримку іншого кандидата, ніж Президента, має подати у відставку.

- «АМИ-Украина»: Ще раз щодо НУНС. Ви будете підтримувати лише зняття Мартиненка чи також призначення Кириленка? І як, на Вашу думку, вирішиться доля нового закону про вибори президента?

- Особисто я участі ані в знятті, ані в призначенні не беру. Але знаю, що всередині фракції вже прийнято рішення за зняття Мартиненка та призначення на його місце Кириленка. За це було значно більше голосів, ніж 38.

Закон про вибори не буде мати важливого значення, виборча кампанія стартувала і Верховна Рада прийме політичне рішення, щоб виправити ситуацію згідно зауваженням Конституційного суду.

 

 

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"