Василь Козел:  «Сила України не у її поділі на Схід і Захід, а у її сильному єдиному центрі!»

Василь Козел: «Сила України не у її поділі на Схід і Захід, а у її сильному єдиному центрі!»

Кандидати в депутати в більшості випадках передбачувані в своїх «підходах» до виборців. Не схожим на інших претендентів на народного обранця виявився Василь Козел, голова Житомирської обласної організації Єдиного Центру – людина молода та енергійна, сповнена бажання працювати та вирішувати проблеми, завдяки системному підходу та далекоглядному баченню. І округ був обраний не випадково, адже рідний Василю Козелу Житомирський район є частиною 67-го виборчого округу, куди також входять Чуднівський, Любарський, Романівський та частина міста Житомира. Гадзинка, Нова Вигода, Березина, Глибочиця – села Житомирського району, де знають Козела Василя не з плакатів- обіцянок та «біг-мордів». Він тут прикладає всіх зусиль, щоб відродити та надати європейського вигляду селу.

Публікаціявсі друкуватиДрукувати

Уряд на 2010 рік запланував зменшити фінансування освіти на 1 млрд. гривень.
2009-09-30 10:15:00

Уряд на 2010 рік запланував зменшити фінансування освіти на 1 млрд. гривень.

29 вересня, в Житомирі побувала народний депутат України, голова підкомітету з питань базової освіти, заступник голови партії Єдиний Центр Леся Оробець. Це вже не перший її приїзд до Житомира. Півроку тому також в Житомирі вона проводила традиційну зустріч з освітянами області.

…О десятій ранку в прес центрі міської ради відбулась нарада вчителів, директорів шкіл, гімназій на тему «Освітня реформа в умовах кризи: виклики та перспективи». З першої хвилини наради приємно дивувало те, що і народний депутат, і вчителі спілкувались на «одній хвилі». Це була зустріч людей які з півслова розуміли один одного, які добре знали проблеми шкіл і всієї галузі.

Більше того, Леся Оробець розповіла, що нею зроблено, реалізовано з тих пропозицій які озвучили освітяни навесні поточного року.
Наприклад, наступного року випускник школи спочатку закінчить навчання, отримає атестат і тільки після цього візьме участь у тестуванні.

Велику увагу привернула тема пільг при вступі до вищих навчальних закладів. Леся Оробець підкреслила, що це питання надзвичайно гостре. Оскільки цієї вступної кампанії склалося так, що на престижні факультети могли потрапити не талановиті випускники, які просто блискуче пройшли тести, а лише пільговики.

Наприклад, щоб отримати статус пільговика, що означає без проблем бути зачисленим на бюджетну форму навчання до будь – якого вишу, молоді люди, за рік до закінчення школи, під різними приводами прописуються в Чорнобильській зоні. Інші, і на це вже встановлена тверда «такса», за декілька місяців до тестування отримують медичні довідки. Відбуваються корупційні і посадові зловживання, в результаті чого і ця група випускників стає «пільговиками». І в цьому році майже 100% бюджетних місць було заповнено вступниками, які мають пільги. А талановиті, хто найкраще в Україні пройшов тестування, не міг бути прийнятим на бюджетну форму навчання.
На нараді йшло обговорення, як вирішити цю проблему, лунали пропозиції, щоб на наступний рік не повторилась ситуація нинішнього року.

Жваву дискусію визвала постанова Кабміну, що кожна школа має відкрити свій розрахунковий рахунок. Але воно було розкритиковане, як половинчате. Бо для того, щоб реалізувати цю ініціативу, треба ввести посаду бухгалтера, треба виділити кошти, що зроблено не було.

Своє нерозуміння намірів уряду викликав факт, що в бюджеті на 2010 рік закладено на 1 млрд. грн., скорочення фінансування освіти.
Леся Оробець зустрілась зі студентами університету ім.. І. Франко. Спілкування велось в цікавій формі, це був діалог, де кожен мав можливість заявити свою позицію, озвучити свої думки.
 

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"