Василь Козел:  «Сила України не у її поділі на Схід і Захід, а у її сильному єдиному центрі!»

Василь Козел: «Сила України не у її поділі на Схід і Захід, а у її сильному єдиному центрі!»

Кандидати в депутати в більшості випадках передбачувані в своїх «підходах» до виборців. Не схожим на інших претендентів на народного обранця виявився Василь Козел, голова Житомирської обласної організації Єдиного Центру – людина молода та енергійна, сповнена бажання працювати та вирішувати проблеми, завдяки системному підходу та далекоглядному баченню. І округ був обраний не випадково, адже рідний Василю Козелу Житомирський район є частиною 67-го виборчого округу, куди також входять Чуднівський, Любарський, Романівський та частина міста Житомира. Гадзинка, Нова Вигода, Березина, Глибочиця – села Житомирського району, де знають Козела Василя не з плакатів- обіцянок та «біг-мордів». Він тут прикладає всіх зусиль, щоб відродити та надати європейського вигляду селу.

Новинавсі друкуватиДрукувати

Годований: «Податкова адміністрація перетворюється на податковий каральний орган»
2010-07-22 16:24:00

Годований: «Податкова адміністрація перетворюється на податковий каральний орган»

В інтерв’ю Житомирському обласному телебаченню керівник Житомирського обласного секретаріату Єдиного Центру Руслан Годований наголосив на необхідності суттєво доопрацювати Податковий кодекс, особливо в частині стосовно малого та середнього бізнесу, й закликав Президента України назвати розробників такого недолугого документу й вжити попереджувальних заходів до них.

«У разі прийняття запропонованого кодексу, податкова адміністрація перетворюється на податковий каральний орган», - сказав Руслан Годований відповідаючи на запитання журналіста «чому Єдиний Центр критикує поданий до Верховної Ради Податковий кодекс.

 

Аргументуючи необхідність відхилення й ретельного доопрацювання документу, Годований зазначив, що є не припустимими норми Закону за якими «беззаперечно за рішенням податкової можуть списуватись кошти з банківських рахунків; коли можуть перевірятися будь-які підсобні приміщення без попередження податківцями; коли на опитуванні людей визначається чи людина не скриває податки».

 

«Ви розумієте, це вже якесь «гестапо», а не податкові органи, - зауважує Годований.

Друге важливе питання за словами Годованого, яке обурює підприємців є те, що обіцяли податкові канікули, а натомість фактично збільшують податки.

 

«Щодо єдиного податку, мало того, що скорочують перелік видів діяльності,  а ще й хочуть підняти податок. Й треба про це говорити, що  ставка в 200 гривень він тепер збільшиться до 350. До того ж планують запровадити соціальний збір. Тобто, підприємець платитиме тепер 700-800 гривень замість двохсот. Я розумію, що владі потрібно забезпечувати наповнення пенсійного фонду, але ж не можна все перекладати на малий бізнес», - наголосив Годований.

 

На думку єдино центриста, «сьогодні потрібно скоротити окремі величезні пенсії й пільги, які надаються обраним людям із незрозумілих мотивів. Необхідно робити реформування Бюджетного кодексу, натомість всі проблеми намагаються перекласти на людей, які тільки й заробляють, що  собі на прожиття». 

 

«Реформатори говорять, що знижують відсоткову ставку ПДВ, податок на прибуток, але ж прибутку не мають маленькі фірми. Прибутки мають величезні корпорації. От для них і роблять «податковий рай». А для людей, котрі ледь зводять кінці з кінцями, для них збільшують податкове навантаження.

 

Крім того, за словами Руслана Миколайовича, більшість маленьких фірм має кредити в банках. Й держава кинула їх на призволяще й абсолютно не допомагає вирішити проблеми з банками.

 

«Банки просто «звірствують» - відбирають майно. Раніше долар коштував п’ять гривень, сьогодні він – вісім. Більшість підприємців мають кредити в доларах й сплачувати їх стало не підсилу. Ніхто про малий та середній бізнес не думає. Я радий, що сьогодні зупинили прийняття Кодексу. Почали розмірковувати й зрозуміли, що його прийняття може спричинити соціальний вибух», - оцінив ситуацію Годований.

 

Прийняття Закону перенесли на осінь. Але, нажаль, влада не може назвати: хто написав Податковий кодекс й хто несе за нього відповідальність.

 

«Кажуть, що це «колективний труд». Ну який же «колектив» зробив такий невдалий Кодекс? Запропоновано п’ять тисяч поправок, а депутати-реформатори виходять у Верховній Раді й кажуть, що треба зробити лише триста, а яких саме триста ніхто конкретно не говорить. Нажаль, ніхто не відповідає за недолугий документ. Я думаю, що Президент має розібратися, визнати, хто готував цей документ, й, хто несе відповідальність за те, що він просто знищує малий і середній бізнес. Якщо Податковий кодекс зроблять нормальним, я б сказав людяним, таким, що не буде забирати останню сорочку у людей, я думаю, наші депутати у Верховній Раді його підтримають», - підсумовує Годований.

 


На останок, вже після виходу інтерв’ю в ефірі Житомирського обласного телебачення, сьогодні з’явились повідомлення, що Платники єдиного податку мають доплачувати пенсійному фонду вже з липня 2010 року.
Про це повідомляє сайт Пенсійного фонду у  «Роз’ясненнях щодо сплати страхових внесків у зв’язку з набранням чинності Закону України “Про внесення змін до законів України ” Про Державний  бюджет України на 2010 рік” та “Про  загальнообов’язкове державне  пенсійне страхування”.


Враховуючи розмір мінімальної заробітної плати у 2010 році мінімальний страховий внесок для зазначених осіб становить у:
липні - вересні - 294,82 грн.
жовтні - листопаді - 301,12 грн.
грудні - 306,10 грн. 
Оскільки, на сьогодні, максимальна величина з якої справляються страхові внески становить 13320 грн,  щомісячна сума самостійно визначеного страхового внеску, з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, не може перевищувати 4422,24 грн.


Сплата  страхових внесків здійснюється у строки визначені частиною шостою статті 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", а саме щоквартально, протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу, а саме:
 - за липень-вересень 2010 року - до 20 жовтня 2010 року;
- за жовтень - грудень 2010 року - до 20 січня 2011 року.
 
 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"